Když vám chybí peníze, přemýšlíte o půjčce. Pokud nemáte někde pod polštářem schované miliony, tak jen těžko najdete lepší a rychlejší možnost, jak získat finance.
Podnikatelské úvěry jsou stále na vzestupu. Ovšem někteří podnikatelé mají stále problém s bankami. Ty jim nechtějí poskytnout úvěr a z nějakého důvodu je odmítají. Proč tomu tak je? Základním důvodem mohou být záznamy v takzvaných registrech dlužníků. Občas také vadí nízké daňové přiznání, které neodpovídá jejich normám, proto vás vyprovodí ze dveří.
Opakem mohou být nebankovní hypotéky, jako je hypotéka bez registru.
Vždy záleží na tom, jak moc vysoký úvěr potřebujete a zdali ho budete řešit obyčejnou půjčkou nebo zda zvolíte například hypotéku, která má stále velice nízké úrokové sazby. Navíc ručíte nemovitostí, takže hned s vámi bude jinak zacházeno. Ovšem v případě banky to neplatí. Tam opět platí, že pokud máte záznam nebo nedostatečné příjmy, tak s tím bohužel nic neuděláte a půjčku nezískáte.
V případě nebankovních společností je tomu ale úplně jinak. Právě ty tolerují jak záznamy, tak také nízké daňové přiznání na konci roku. Snaží se tímto krokem vyjít vstříc všem podnikatelům, kteří jsou stále nespokojení a nevědí, kde jinde už by si mohli půjčit nějaké peníze, když přitom mají na měsíční splácení svých závazků.
Podmínky podnikatelských úvěrů se mohou lišit, avšak v základních bodech zůstávají stejné.
U hypotéky ručíte nemovitostí, to zůstává pořád stejné u všech poskytovatelů. Stejně tak částka, kterou si můžete půjčit. Ta se totiž vypočítá z hodnoty nemovitosti, takže u nebankovní společnosti můžete získat třeba až 70% z jejího odhadu. Vypočítají se měsíční splátky podle toho, jak dlouhou dobu chcete splácet. Můžete si to nastavit na třicet nebo i čtyřicet let. Předem se nic neplatí.
Peníze přitom můžete použít jakýmkoliv způsobem. Můžete s nimi v podnikání investovat, ale také třeba platit dluhy, exekuce, nesrovnalosti ve fakturách, výplaty, nakoupit nové zařízení, vybavení. Záleží čistě na vašich potřebách.