Lidé si často pletou dvě různé nemoci. Chřipku a nachlazení. Mají tendenci veškeré nemoci, které se projevují rýmou a teplotou, považovat za chřipku. Je tu ale velký rozdíl.
· Pokud na Vás zaútočilo nachlazení, budete mít dozajista rýmu, teplotu a kašel. Určitě to vyřeší teplý čaj, postel, odpočinek a bylinkové inhalace.
· Pokud jste dostali chřipku, je to daleko horší. Ještě ani nepociťujete náznak rýmy a už jsou tu první příznaky. Bolest hlavy, bolest kloubů, vyčerpání, bolest zad.
Prostě si připadáte, že jste omylem vstoupili do jízdní dráhy parnímu válci.Během několika dalších hodin už jste zcela nepoužitelní. Chřipka se šíří kapénkovou infekcí a kontaminovanými předměty. Nemocnému je nejprve zima, přičemž se celý třese a pak mu prudce stoupá horečka. Je načase odebrat se k lékaři.
o Pokud se budete snažit chřipku přechodit, můžete si zadělat na pěkné problémy do budoucna.
o Zatímco chřipka „vyležená“ odchází do dvou týdnů a bere s sebou většinou všechny příznaky, chřipka „přechozená“ s Vámi zůstává mnohem déle a pak Vám nějaký ten projev nechá na památku.
Jde to i bez očkování
Jak dosáhnout toho, aby na Vás chřipka nezaútočila? Nejčastěji uslyšíte, že se máte nechat očkovat. Jak to ale udělat v případě, že pro Vás není očkování vhodné? V době, kdy chřipka řádí, se musíte řídit několika pravidly.
– Vyhýbat se místům s větší koncentrací lidí– nechodit do kina, divadla a do nákupních středisek.
– Jakmile někde uslyšíte kašlajícího člověka, prchejte.
– Nekouřit a nepít alkohol– snižujete tak odolnost svého organismu.
– Pravidelně cvičit.V případě, že už na Vás zaútočil virus, tak od cvičení upusťte.
– Dodržovat hygienu– pravidelným a pečlivým mytím rukou se budete chránit nejen proti chřipce.
– Jestliže se ve Vašem okolí chřipka už vyskytuje, odložte látkové kapesníky a používejte papírové, které můžete hned vyhodit.