Dostupnost moderních technologií nám umožňuje se spojit s kýmkoli kdekoli na světě za předpokladu trochy signálu a případně i internetového připojení. Strádá tím ale náš společenský život?
Trávením času projížděním nových obsahů médií a sociálních sítí omezujeme množství schůzek s druhými v realitě, ale zároveň navazujeme nové kontakty právě prostřednictvím internetových platforem.
Často upřednostňujeme konverzace v rámci zpráv, hovorů či dokonce videohovorů. Ty jsou perfektní pro časově indisponované a vzdáleností distancované, nicméně by neměly být první zvolenou variantou mezilidské komunikace ani u introvertně orientovaných osob. Větší odtažitost Vašemu společenskému postavení příliš nepřidá.
Není žádným tajemstvím, že před vznikem všemožných zařízení pro spojení na dálku byli lidé nuceni zvolit cestu dopisů, vzkazů či častého shledání. Nyní za pomoci založení účtu na komunikačním portálu, hovoru či SMS zprávy lze komunikovat a doručit sdělení během pár vteřin. Jednoduchost tohoto přijímaní informací, poselství, fotografií, záznamů hlasu, určení polohy, anket, plánů událostí a mnohých dalších vymožeností využívají především mladí, kteří na internetu tráví obrovské množství času a následně nezvažují ani jiné varianty komunikace.
Je tedy zřejmé, že online svět ubírá na účastech na akcích, množství reálných setkání a délce jiných sešlostí, nicméně nám umožňuje seznámení se s novými jedinci, kteří sdílí stejné vášně, zájmy a názory, nebo se naopak naprosto odlišují a pomáhají nám v utvrzení svých individuálních postojů. V neposlední řadě navrhuje nadcházející události a zprostředkovává pozvánky, které mohou být klíčové pro rozhodnutí zúčastnění se a následného navázání nových kontaktů.
Zásah do našich životů ze strany internetu je neovlivnitelný, nicméně jeho míra záleží čistě na preferencích a prioritách každého jednotlivce.