Nebude přes něj vidět – výšku oplocení si zvolíte podle potřeby, jak to vyhovuje vám, a můžete se zaměřit na to, že někde bude vyšší a jinde nižší. Snadno tím docílíte toho, že vám nebude nikdo nahlížet do soukromí, a že naopak vy uvidíte ven z míst, která ponecháte více otevřená, a kde to vaše soukromí nijak nenaruší. Flexibilita ve volbě výšky betonových plotů je jednou z jejich hlavních předností.
Může být atraktivní ozdobou – zdá se vám, že betonový plot bude připomínat vojenská kasárna nebo přehradní hráz? Pak se běžte někdy podívat do stavebnin anebo si alespoň prolistujte Internet se snímky realizovaných projektů, abyste si ověřili, že panely i sloupky se vyrábí s různými vzory a v mnoha barvách, což pak ve finále předčí jiné typy plotů. Betonový plot může být skutečně ozdobným elementem, velice snadno jej totiž skloubíte i se dřevem. Spodní díl zůstane v podobě nižšího soklu a horní část pokryjí dřevěné latě. Kombinace betonu a dřeva je velmi častým a oblíbeným řešením zejména u zahrad rodinných domů či rekreačních chat.
Nevyžaduje žádné natírání ani broušení – dřevěný plot občas potřebuje zbrousit a napustit alespoň penetrací nebo lazurovacím lakem. U pletivového plotu zas může být problém s ocelovými sloupky, které budou korodovat, a také je bude nutné obrousit a natírat. Dřevo a ocel jsou zkrátka materiály, které vyžadují alespoň občasnou údržbu. Plot z betonu nepotřebuje ani nátěry, ani nevyžaduje kontakt s brusným papírem, možná bude chtít čas od času pouze očistit od prachu nebo usazených lišejníků.
Dlouhá životnost – pokud plot postavíte sami dle navrhovaných postupů, anebo vám jej postaví specializovaná firma, s velkou pravděpodobností se jeho životnost protáhne i bez nátěrů a broušení povrchu na čtyřicet let, a to i v místech hůře dostupných, s vyšší vlhkostí, nebo na severozápadní straně, odkud přichází nejvíce vodních srážek a větru.